Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oleccy policjanci podsumowali swoją pracę w 2023 roku

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
Tradycyjnie na początku roku policjanci podsumowują swoją służbę za minione dwanaście miesięcy oraz analizują aktualny stan bezpieczeństwa w powiecie. W tegorocznej odprawie służbowej w oleckiej komendzie oprócz policjantów w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, a także lasów państwowych. Odprawa roczna to dobra okazja, aby pochwalić się osiągniętymi wynikami oraz postawić nowe cele na obecny rok.

Oleccy policjanci podsumowali swoją pracę w 2023 roku

W środę (07.02.2024 r.) w oleckiej komendzie odbyła się odprawa służbowa, która miała na celu podsumowanie pracy policjantów i osiągniętych przez nich wyników w 2023r. W spotkaniu prowadzonym przez insp. Jerzego Kuprewicza Komendanta Powiatowego Policji w Olecku, udział wzięli również jego zastępca mł. insp. Jarosław Werla, kadra i pracownicy komendy oraz przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury i lasów państwowych m.in. Starosta Olecki – Marzanna Pojawa - Grajewska, Burmistrz Olecka – Karol Sobczak, Wójt Gminy Wieliczki – Jarosław Kuczyński, Wójt Gminy Świętajno – Janusz Zakrzewski, w zastępstwie Prokuratora Rejonowego w Olecku prokurator – Katarzyna Wierzbicka, Nadleśniczy – Zbigniew Piotr Poniatowski z Nadleśnictwa Olecko, Nadleśniczy – Jarosław Kowalewski z Nadleśnictwa Czerwony Dwór, koordynator działań ratownictwa medycznego szpitala Olmedica w Olecku – Tomasz Dziokan, ks. kapelan Arkadiusz Gutowski, Przewodniczący Zarządu terenowego NSZZ Policjantów w Olecku – asp.szt. Mirosław Orłowski.

Po oficjalnym przywitaniu gości Szef oleckich policjantów omówił aktualną sytuację kadrową jednostki, a następnie osiągnięte wyniki poszczególnych wydziałów, realizowane programy samorządowe oraz działania profilaktyczne w jakich w 2023 r. uczestniczyli jego podwładni.

KPP w Olecku

Duży sukces

Jak zgromadzeni mogli usłyszeć, w 2023 roku w kategorii przestępczość kryminalna – wykrywalność, Komenda Powiatowa Policji w Olecku z wynikiem 92,7% zajęła 1 miejsce w skali całego garnizonu. W ubiegłym roku wykrywalność przestępstw w 7 kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa wyniosła 83,6%, co dało 2 miejsce wśród jednostek w regionie. Ogólna wykrywalność przestępstw w KPP w Olecku wyniosła 89,3%.

Omówiono również stan bezpieczeństwa na drogach. W minionym roku na terenie powiatu oleckiego doszło do 19 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 21 zostało rannych.

Łącznie w 2023 roku funkcjonariusze ujawnili 4158 wykroczeń, zastosowali 1745 pouczeń, wystawili 1909 mandatów karnych oraz skierowali 279 wniosków o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia.

KPP w Olecku

Policjanci dzielnicowi w 2023 roku w ramach Niebieskiej Karty dokonali 530 wizyt kontrolnych stanu bezpieczeństwa uczestników procedury.

Ważnym elementem odprawy było omówienie przez komendanta działań jednostki w zakresie profilaktyki. Oprócz podania wyników w liczbach, wspomniał także o czynniku mającym wpływ na stan bezpieczeństwa mieszkańców, jakim były podjęte działania prewencyjne i profilaktyczne przez policjantów.

Podziękowania za 2023 rok

Podczas swojego przemówienia Komendant Powiatowy Policji w Olecku podziękował funkcjonariuszom za ich pracę i zaangażowanie. Słowa podziękowania skierował również do zaproszonych gości, dzięki dobrej współpracy kierownictwa komendy z samorządami i instytucjami oleccy policjanci wzbogacają się o narzędzia, które pomagają im w codziennej służbie. Również funkcjonariusze otrzymali podziękowania oraz życzenia sukcesów w roku bieżącym ze strony przedstawicieli instytucji i służb, z którymi na co dzień współpracują.

KPP w Olecku

W ubiegłym roku w pomieszczeniu Komendy Powiatowej Policji w Olecku zamontowany został elektroniczny depozytor kluczy. Nowoczesne urządzenie wykorzystywane jest przez policjantów i pracowników cywilnych do przechowywania nie tylko kluczy, ale stanowi również zabezpieczenie dokumentacji i wartościowych przedmiotów. Zakup depozytora możliwy był dzięki finansowemu wsparciu ze strony samorządu powiatowego oraz gminnego.

Podziękowania również spłynęły na ręce ks. kapelana Arkadiusza Gutowskiego za posługę, obecność i gotowość do niesienia pomocy każdemu policjantowi, a także za prezent w postaci defibrylatora AED wraz z osprzętem przekazany za pośrednictwem Pani Starosty oleckim policjantom.

Źródło: KPP Olecko

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olecko.naszemiasto.pl Nasze Miasto