Sukces oleckich karateków we Wrocławiu [WIDEO]

Mateusz Bagieński
od 16 lat
Oleccy karatecy odnieśli ogromny sukces podczas 30. Mistrzostw Polski Seniorów Open, Juniorów Młodszych i Masters we Wrocławiu. Konrad Dobrzyń zdobył tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w kategorii kumite poniżej 60 kg, natomiast Filip Maksimowicz i Paweł Jasiukiewicz sięgnęli po brązowe medale.

30. Mistrzostwa Polski Seniorów Open, Juniorów Młodszych i Masters

W 30. Mistrzostwach Polski Seniorów Open, juniorów młodszych i Masters we Wrocławiu, wzięło udział 170 zawodników z 69 różnych klubów. Olecko reprezentowało pięciu zawodników: Filip Maksimowicz, Piotr Gaworski, Konrad Dobrzyń, Paweł Jasiukiewicz i Patryk Hołownia wraz z trenerami: senseie'm Wojciechem Rejteradą i senseie'm Angeliką Rejteradą.

Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin

Brązowy medal dla Filipa Maksimowicza

W kategorii seniorów open, gdzie nie było podziału na kategorie wagowe, Filip Maksimowicz zdobył brązowy medal. Jego pojedynki były bardzo imponujące, a decydujący bój o finał zakończył się dogrywką i niejednogłośnym werdyktem sędziów na niekorzyść Olecczanina. Warto podkreślić, że to pierwszy medal Filipa Maksimowicza na Mistrzostwach Polski Open i zarazem pierwszy medal dla oleckiego klubu z tego prestiżowego turnieju. Jego udział w tym turnieju był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Open, które odbędą się w dniach 17-19 listopada w Tokio.

Konrad Dobrzyń mistrzem Polski w kumite poniżej 60 kg

W kategorii juniorów młodszych doskonale spisał się Konrad Dobrzyń, zdobywając tytuł mistrza Polski w kumite poniżej 60 kg. Zawodnik Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin pewnie zwyciężył we wszystkich czterech pojedynkach, a w finale pokonał przeciwnika z Inowrocławia przez wazari.

Brąz dla Pawła Jasiukiewicza

Kolejnym medalistą wśród juniorów młodszych został Paweł Jasiukiewicz, który w rywalizacji kumite poniżej 55 kg sięgnął po brąz. Z dobrej strony pokazali się także pozostali oleccy reprezentanci - Patryk Hołownia, który debiutował w imprezie tak wysokiej rangi oraz Piotr Gaworski, który niestety został rozlosowany przed strefą medalową z późniejszym zwycięzcą swojej kategorii.