Olecko: Sukcesy w Mistrzostwach Europy

Mateusz Bagieński
archiwum OSSW Karate Kyokushin
W Warnie, 18-19 maja 2024 r., odbyły się 37. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Wystartowało w nich ponad 700 zawodników.

Sukcesy w Mistrzostwach Europy

Polskę reprezentowało 10 olecczan. To jest: Filip Maksimowicz, Piotr Gaworski, Julia Hołownia, Agnieszka Słowińska, Klaudia Gliniecka, Kamil Smokowski, Lena Pskowska, Władysław Domelewski, Piotr Słowiński, Mateusz Gaworski.

_Julia Hołownia została mistrzynią Europy w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat poniżej 50 kg. Brązowy medal w kategorii masters +35 lat do 85 kg wywalczył Piotr Gaworski. 4. miejsce w kategorii seniorów powyżej 90 kg zajął Filip Maksimowicz_– relacjonuje Wojciech Rejterada, trener Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olecku